Главная страница » Способи кріплення стільникового та монолітного полікарбонату
При монтажі стільникового та монолітного полікарбонату на конструкцію існують різні підходи. Залежно від типу матеріалу застосовуються відповідні методи кріплення.
Монтаж стільникового полікарбонату
Установка стільникового полікарбонату залежить від особливостей конструкції. Для цього знадобляться сполучні та торцеві профілі, перфорована та герметизуюча стрічка, термошайби та покрівельні шурупи.
Ось кілька порад та рекомендацій щодо встановлення стільникового полікарбонату:
– Не встановлюйте пошкоджені плити, які можуть бути пошкоджені під час обробки та транспортування. Ретельно огляньте кожну плиту на наявність тріщин та інших ушкоджень.
– Стільниковий полікарбонат має захисний шар зверху, який захищає від ультрафіолетових променів. На цей шар нанесено захисну плівку, яка є лицьовою стороною і повинна залишатися на місці до закінчення монтажу. На плівці часто містяться інструкції щодо встановлення та зберігання плит.
– Зберігайте плити в сухому місці, переважно у темному приміщенні, уникаючи прямого впливу сонячних променів до моменту встановлення.
– При закріпленні листів переконайтеся, що напрямок ребер відповідає нахилу даху, щоб забезпечити стік конденсату.
– Стики покриваються спеціальною стрічкою, щоб запобігти попаданню вологи та комах.
– Стільниковий полікарбонат встановлюється останнім.
Важливо дотримуватись термічного зазору при монтажі. Для цього виріжте отвір діаметром 16 мм для термошайби. Пам’ятайте, що полікарбонат розширюється при нагріванні і стискається при охолодженні, тому слідкуйте, щоб не виникло тріщин або хвильового ефекту.
Монтаж монолітного полікарбонату
Рекомендації з монтажу монолітного полікарбонату багато в чому схожі на стільниковий, з невеликими відмінностями. Ось список рекомендацій для кріплення:
– Нанесіть полімерне мастило (можна використовувати гумову прокладку) по всьому периметру рами.
– Покладіть лист полікарбонату зверху і щільно притисніть його, щоб видалити надлишки мастила. Не забудьте залишити проміжки не менше 1-2 мм, щоб забезпечити термічний зазор.
– Листи кріпляться в чотирьох кутах або по двох довгих сторонах з певним інтервалом, який залежить від типу конструкції, товщини полікарбонату та елементів кріплення, що використовуються.
– Для з’єднань рекомендується використовувати алюмінієві профілі типу “кришка/база”.
– Монолітний полікарбонат захищений від ультрафіолетового проміння з двох сторін.
– Для кріплення використовуйте термошайби та покрівельні шурупи з прес-шайбою.
– Враховуйте, що листи монолітного полікарбонату мають велику вагу, тому при підйомі на конструкцію необхідно дотримуватися безпеки і утримуватися від роботи поодинці.
– Незважаючи на високу міцність матеріалу, полікарбонат легко дряпається, тому рекомендуємо не знімати захисну плівку до завершення монтажу.
Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам відповісти на питання про те, як кріпити стільниковий та монолітний полікарбонат. Якщо у вас виникли питання щодо монтажу, не соромтеся звернутися до наших спеціалістів. Ми також можемо допомогти вам знайти кваліфікованих майстрів для виконання робіт.